Телефонуйте 24 години, без вихідних

Як збільшити термін служби вашої пральної машини

Як показує практика, в середньому гарантійний термін багатьох виробників становить 1-3 роки. У той же час, це не означає, що вас не чекатимуть «проблеми» до закінчення цього періоду, пов’язані з поломками техніки. Також не слід вважати і трирічний термін максимальний періодом життя «пральки» – напевно у багатьох ваших знайомих є машини, які цілком працездатні і через 10-15 років після покупки.

Природно, щоб добитися таких результатів, необхідно вживати своєчасні профілактичні заходи, а також дбайливо ставитися до обладнання, керуючись вимогами інструкції. Саме інструкції є визначальними в справі продовження середнього «терміну життя» будь-якої техніки.

На жаль, багато наших співвітчизників використовують «мануал» тільки тоді, коли техніка або вже зламалася, або подає всі ознаки передчасної «кончини». А адже саме прості поради інструкції регламентують правильне застосування такого необхідного в кожній родині обладнання, як пральна машина.

Основні причини поломок

Коли може знадобитися ремонт пральної машини? Фахівці відзначають наступні поширені причини:

 • передчасний знос компонентів при повсякденній роботі;
 • освіту засмічень;
 • неполадки з нагрівальним елементом.

Як правило, основними причинами зносу і виходу з ладу елементів пральної машинки, є вібраційні процеси. До вібрації призводить:

 • неправильна установка машинки;
 • невідповідність рівня;
 • наявність кріпильних болтів в задній частині (їх просто «забувають» діставати);
 • сторонні важкі предмети в барабані під час прання (дуже часто маленькі діти використовують пральну машинку в якості «схованки»).

Всього цього можна уникнути, якщо скористатися допомогою фахівців при першій установці та запуску обладнання. Також варто взяти за звичку перевіряти вміст барабана перед пранням, щоб не виявити там «захований» праска, наприклад.

Звертайте увагу на рекомендації виробника щодо максимальної маси завантаженого білизни. Сильні вібрації можуть виникати також в ситуаціях, коли стирається масивна зимова куртка, вбирає в себе максимум води і пара невеликих майок. Намагайтеся витримувати певні пропорції при комплектації партії білизни, що завантажується.

Боремося з засміченням

Діаметр виводить шланга досить невеликий, проте, незважаючи на спеціальний сітчастий фільтр, засмічення зустрічаються досить часто. Основна їх причина – дрібні предмети:

 • монетки;
 • гудзики;
 • відірвалися елементи блискавки;
 • канцелярські скріпки і шпильки і так далі.

Саме з цієї причини рекомендується перевіряти ретельно все кишені, а жіноча білизна і спортивне взуття прати в спеціальних сіточках. До чого призводить засмічення? Найбільш небажаний варіант – поломка насоса, який піддається перевантаженням і просто не може викачувати воду з-за засмічення.

Крім того, засмічення може стати причиною «повені»: якщо у вас машинка з горизонтальною (бічний) завантаженням, відкрити люк і не затопити кухню або ванну водою з барабана навряд чи вийде. Тут не обійтися без допомоги фахівців, які розберуть нижню частину машинки і усунуть засмічення.

Накип – ворог номер 1?

Всі ми пам’ятаємо досить «нав’язливу» рекламу Калгону, як кращого засобу боротьби з накипом. Насправді, проблеми з освітою на Тене накипу сьогодні далеко не актуальні і займають лише третє місце в нашому списку.

Якщо ви придбали машинку з якісним керамічним нагрівальним елементом, накип вам не загрожує і через 5, і через 10 років. У той же час, одна і та ж машинка в різних умовах експлуатації (і в різних регіонах, що важливо) може прослужити різні терміни.

Якщо у вашій місцевості водопровідна вода відрізняється підвищеною жорсткістю, якщо в ній велика кількість домішок, якщо ви перете кожен день і при цьому використовуєте високотемпературні режими (понад 60 °), то і термін служби машинки буде значно менше. Важливо розуміти, що сучасні порошки і гелі для прання найбільш ефективні саме при температурі від 30 до 60 градусів, і «кип’ятити» білизна при 95 ° (існує і такий режим на нових пральних машинах) не має сенсу.

Пам’ятайте, накип утворюється в жорсткій воді при температурах понад 70-75 градусів. Використовуючи для боротьби з нею Calgon, позбутися від накипу неможливо: ви тільки пом’якшити воду. Саме тому фахівці рекомендують правильно вибирати температурні режими прання. Крім того, виробник Калгону делікатно «замовчує» той простий факт, що практично будь-який якісний пральний порошок має в своєму складі ті ж компоненти для пом’якшення жорсткої води.

Продовжити термін служби машинки досить просто:

 • залишайте дверцята відкритими для провітрювання і висихання;
 • очищайте лоток для порошку;
 • регулярно перевіряйте труби і підводку на предмет цілісності;
 • використовуйте спеціальні засоби для видалення накипу (в тому числі – звичайну лимонну кислоту), засипаючи їх в барабан і включає режим з максимальною температурою.

І не забувайте користуватися інструкцією!

Поділитися:
Ваша заявка відправлена,
з вами скоро зв'яжуться!