Телефонуйте 24 години, без вихідних

На що звернути увагу, купуючи бойлер

Як правильно вибрати водонагрівач – питання далеко не пусте в тих випадках, коли відсутня централізована або автономна подача гарячої води. Водонагрівачі бувають накопичувального та проточного типу, горизонтальної та вертикальної установки, циліндричні і прямокутні, з сухим і мокрим типом Тена – розібратися у всьому цьому різноманітті непрофесіоналові досить складно.

Бойлер відноситься до накопичувального обладнання, його основна перевага перед проточними пристроями – завжди готовий великий обсяг нагрітої до певної температури води. Він економічніший, ніж проточний нагрівач і при цьому забезпечує більший натиск води. Це дозволяє використовувати бойлер одночасно і для прийняття душу, наприклад, і для миття посуду на кухні.

Отже, на що звернути увагу при виборі цього устаткування?

Граничний обсяг і потужність

Підбираючи подібне обладнання, необхідно враховувати такі фактори, як:

 • кількість членів сім’ї;
 • швидкість витрачання води;
 • частота прийняття душу;
 • кількість використовуваних кранів з гарячою водою;
 • можливість прийняття ванни.

Як показує практика, для сім’ї з трьох-чотирьох чоловік достатнім об’ємом бойлера є 80-100 літрів. Потужність такого обладнання може складати від 2 до 6 кіловат, що дозволить нагрівати повний бак за 1,5-2 години.

Природно, якщо кожен член сім’ї любить приймати ванну і не бажає довго чекати, поки нагріється вода, варто розглянути більш об’ємні варіанти бойлерів на 120 або навіть 160 літрів. Єдина «заковика» – наявність місця для установки подібного агрегату. Зазвичай в таких випадках задіють окреме приміщення (пральня, комора).

Внутрішнє оздоблення бака

Найбільш поширеними варіантами обробки бака є:

 • нержавейка;
 • емальована сталь;
 • титанове напилювання;
 • стеклофарфор.

Кращими в співвідношенні ціни і якості вважаються емальовані або стеклофарфоровие баки, однак у них є один істотний недолік. При певних умовах і різких температурних перепадах нерідко утворюються тріщини.

Якщо витримувати певну максимальну температуру в 55-60 ° С, то така проблема «відпадає» сама собою, однак при цьому може знадобитися бойлер більшого обсягу для всіх членів сім’ї. Нержавіюча сталь і титан в якості покриття – вибір експертів, при більш високій вартості такі бойлери можуть без проблем витримати максимальні температури і прослужать вам максимально довго.

Енергоджерела

Сьогодні на ринку представлені два варіанти:

 • електричні моделі;
 • газові моделі.

Електричні бойлери – найпоширеніші й доступні за ціною, їх потужність досягає 6 кіловат, а підключення здійснюється до звичайної розетки. Газові «представники» цього класу відрізняються зменшеним часом нагріву аналогічного обсягу води. До мінусів відносять необхідність наявності димоходу і системи витяжки, що збільшує вартість монтажу.

Тип нагріву

Водонагрівальні бойлери можуть бути:

 • Накопичувального типу.

«Класична» конструкція з баком, який виконує роль «термоса». Вода надходить знизу і нагрівається Теном, у міру витрачання бак знову наповнюється і нагрівається. Такі бойлери можуть бути горизонтального або вертикального типу установки (в залежності від наявності вільного простору в приміщенні).

 • Проточного типу.

Відрізняються компактними розмірами, нагрівають воду в момент проходження її по внутрішньому контуру. Для нормального використання потрібно електропроводка з пристойним запасом по потужності в 7-10 кіловат.

 • Непрямого способу нагріву.

Подібне обладнання працює за рахунок ресурсів наявних в системі опалення агрегатів (теплових генераторів, наприклад). Такий тип пристроїв не вимогливий до електромережі і не перевантажує її, відрізняючись непоганий продуктивність та енергоефективність.

Тип нагрівального елементу

Бойлера можуть бути обладнані сухим або мокрим Теном – нагрівальним елементом. «Мокрий» ТЕН представляє собою своєрідний «кип’ятильник», опущений в воду в баку. Устаткування з ним зазвичай дешевше, при цьому термін служби нагрівача мінімальний і залежить від жорсткості води (2-3 роки, після чого потрібна заміна Тена через утворення накипу).

Сухі нагрівачі розташовуються зовні бака, нагріваючи його стінки, від яких нагрівається і вода. У цьому випадку тип води не має особливого значення, термін служби Тена збільшується. Такі бойлера трохи дорожче, однак, і служать вони, як правило, набагато довше, не вимагаючи дорогого обслуговування.

Чітко розуміючи, які параметри в бойлері вам важливі, а які другорядні, цілком можна визначитися з моделлю. Якщо ви не бажаєте дізнаватися, у скільки вам обійдеться ремонт бойлера найближчим часом, варто вибирати перевірені бренди з максимальним терміном гарантії. При виборі типу нагрівача пріоритетними стануть моделі з сухим типом Тена, як більш безпечні, надійні і довговічні.

Поділитися:
Ваша заявка відправлена,
з вами скоро зв'яжуться!