Телефонуйте 24 години, без вихідних

Ремонтуємо старий холодильник

Якщо у вас поламався холодильник, який до цього працював справно протягом багатьох років, але в один момент перестав охолоджувати, в результаті чого псуються продукти, це є серйозною проблемою. У такому випадку потрібно терміново шукати майстра, який оперативно зробить ремонтні роботи на дому. Але скільки часу займе такий ремонт, і скільки він буде коштувати – залежить від компанії, в яку ви звернетеся за допомогою. Так як відремонтувати холодильник правильно?

Переваги старих агрегатів

Радянські вироби відрізнялися досить високою якістю. Вони були надійні і добротні. Всі трубопроводи холодильників робилися з міді, а конденсатори або випарники – з міцного і твердого сплаву, так як за часів Радянського Союзу не було прийнято економити на комплектуючих. Всі обмотки компресора виготовлялися з міді та мали великий запас міцності. Такі агрегати могли рідко виходити з ладу, але, якщо вони ламалися, то поломки зазвичай були незначними, і їх вдавалося усувати недорого і швидко. Ці агрегати могли прослужити 30 і більше років. Серед найвідоміших моделей можна відзначити:

  1. Донбас.
  2. Ока.
  3. ЗІЛ.
  4. Бірюса та інше.

Старі машини були невибагливі в обслуговуванні, і їх потрібно було тільки розморожувати декілька раз в рік, відключаючи харчування на пару годин. Після цього можна знову була включати і користуватися. Мінімальна кількість автоматики в конструкціях робило їх довговічними і надійними. Такі холодильники не боялася перепадів напруги і відключення електрики. Вони могли працювати в приміщеннях з різними температурами, а при необхідності проведення ремонту можна було зручно підступитися до різних деталей і вузлів, які коштували недорого, і їх можна було замінити самостійно.

Мінуси старих холодильників

Деякі старі агрегати працюють до цих пір, але при цьому їх вигляд і дизайн не завжди вписуються в інтер’єр сучасного будинку. Тому, коли необхідно провести ремонт старого холодильника своїми руками, на ці моменти звертають увагу, в результаті деякі власники такої техніки воліють купувати нові холодильник замість ремонту старого.

У цьому теж є сенс, тому що старі моделі відрізняються задоволеним високим шумом і вібрацією при роботі і споживають багато електроенергії. Гума для ущільнення на дверцятах втрачає еластичність і тому в камеру потрапляє повітря з кухні. Заміна ущільнювача – процедура стоїть недешево. Тому перед прийняттям рішення про необхідність ремонтувати такий агрегат треба уважно оглянути його і визначити наявність недоліків, які в ньому є.
Також мінусом старого холодильника є корозія корпусу. Зазвичай, якщо машина працює не один десяток років в умовах перепадів температур, які часто трапляються на кухні, то корпус в обов’язковому порядку постраждає від корозії.

Переваги сучасних холодильників

Сучасні машини мають досить велику кількість переваг та інноваційних технологій. Навіть базові моделі оснащуються рядом функцій, яких немає в старих агрегатах. Серед таких можна відзначити:

  • автоматичну розмороження;
  • зону свіжості;
  • нульову камеру;
  • фільтра для усунення запахів;
  • режим інтенсивного охолодження та інше.

Низький шум при роботі, оригінальний дизайн і велика гамма кольорів роблять сучасні холодильники бажаними гостями на будь-якій кухні. Також нові агрегати працюють тихо і мало споживають електроенергії.

Мінуси сучасних холодильників

Основний недолік сучасних машин в тому, що вони не розраховані на тривалий термін служби. Такий агрегат ніколи не зможе пропрацювати 30 і більше років. Максимально він витримає до 10 років, про що можна прочитати в паспорті до нього. Чи не кожен виробник в даний час намагається використовувати якісні матеріали та комплектуючі для агрегатів, а тому вони швидко виходять з ладу.

Також зробити ремонт сучасного холодильника не надається можливість самотужки, так як тут буде потрібно попередня ретельна діагностика холодильника для виявлення несправностей і причин їх появи. Іноді трапляється, що при виході з ладу деяких елементів доводиться розрізати повністю корпус і видаляти з нього піну, в результаті чого такий ремонт обійдеться досить дорого.

Є думка, що таку технологію виготовлення виробники вигадали спеціально, щоб споживачі відмовилися від ремонту і постійно набували нові холодильники при поломці старих.
Основна частина сучасних машин не витримує перепадів напруги в мережі і відключень світла. Перед підключенням такої машини треба в обов’язковому порядку встановлювати стабілізатори і підключати систему тільки через них.

Висновки

Якщо зламався старий агрегат або потрібна заміна компресора на холодильнику, не потрібно його викидати і купувати новий.

Сьогодні є компанії, які надають послуги населенню по ремонту старої техніки. Майстри відновлять навіть найстаріші холодильники, і вони прослужать ще довгі роки.

Поділитися:
Ваша заявка відправлена,
з вами скоро зв'яжуться!